Image
galerie
Image
Image
galerie
Image

30.7.2022

V dopoledních hodinách na nás čekala táborová pouť, ve které děti měly šanci utržit ještě pár „Nižboráků“. Samozřejmě nechybělo ani proslulé a dětmi oblíbené nižborské casino. Po obědě jsme se vrhli na dražbu artefaktů a poukazů darovaných dospěláky. Následovala táborová tombola a pak už jen zbývalo vyhlášení výsledků celotáborové hry. S letošním rokem jsme se pak rozloučili na závěrečné diskotéce a táborovými Vánocemi.

Foto z dnešního dne najdete zde

 

29.7.2022

Ráno jsme vstoupili do posledního herního dne. Po snídani jsme vyrazili do lesa, kde jsme sehráli hru s názvem Mise nálepka a také souboj dětí, ve kterém kralovali zástupci fialové barvy. Odpoledne nám pak zahájila Živá abeceda, která potrápila naše mozkové závity a Dlouhý příběh, ve kterém jsme pro změnu otestovali naši paměť. Nechyběl ani souboj dospěláků. Den pak završil souboj dvou nejúspěšnějších v osobním poháru a korunovace nového jarla. Zlatým hřebem pak byla poslední letošní scénka příběhu o králi Erikovi.

Foto z dnešního dne najdete zde

 

28.7.2022

Dopoledne jsme si dali kroužky, kromě klasiky jako je lukostřelba, vybíjená, výtvarka nebo badminton si děti mohly vybrat i nový kroužek s názvem „Moderní dívka“. Lodičky dnes navštívili naši nejstarší a nejmladší, tudíž oddíly číslo 10 a 1. Při obědě jsme si pochutnali na rajské s houskovým knedlíkem a v odpoledním čase vyrazili na výlety po blízkém okolí – zámek Nižbor, stradonické vodopády či nedaleká vyhlídka, to byly cíle našich oddílů v rámci oddílového programu. Večer jsme stihli odehrát ještě jednu hru v rámci celotáborovky a poté už naše kroky vedly jen na scénku a do postýlek. Pro naše nejstarší pak byla po setmění připravena stezka odvahy.

Foto z dnešního dne najdete zde

 

27.7.2022

Den jsme odstartovali „bojem o Norsko“, ve kterém měly barvy za úkol obsazovat území a vztyčovat na něm své vlajky. Po obědě jsme pokračovali soubojem dospěláků, ve kterém byla hlavním prvkem střelba z vodních pistolí. Dále pak hrou, kde jsme potrápili naše hlavičky při vymýšlení strategie a odpoledne završil souboj dětí, při kterém byl důležitý silný dech. Večer jsme zvolili největší talent Nižboru a místo pohádky na dobrou noc na nás čekala na spodním hřišti scénka.

Foto z dnešního dne najdete zde 

 

26.7.2022

Dopolední čas jsme strávili na kroužcích, ať už těch klasických jako je badminton, lukostřelba či výtvarka, tak na novince s názvem: „Kdo přežije Nižbor“. Oddíly 5. a 6. si pak užily sjíždění řeky Berounky. Odpoledne nás čekalo oddílové focení a také příprava na karneval, který jsme hned po večeři odstartovali v táborové tančírně. Den pak klasicky zakončila scénka, která nám poodkryla další část příběhu o králi Erikovi a jeho osudu.

Foto z dnešního dne najdete zde

 

25.7.2022

Už od rána jsme se pilně připravovali na náročný výletový den. Na nádraží na nás čekal vlak, kterým jsme se dopravili do Berouna. Pak už první skupina vyrazila do Koněpruských jeskyní, druhá na vyhlídku a poté do akvaparku, třetí si dala hru na náměstí, při které plnila zadané úkoly, a nakonec do bazénu pod otevřeným nebem. Po náročné dni jsme se vrátili do areálu, kde se někteří z nás rozhodli rozvlnit svá těla na diskotéce, jiní se pak věnovali sportu a ti nejunavenější relaxovali.

Foto z dnešního dne najdete zde

 

24.7.2022

Dopolední čas jsme strávili na kroužcích, 5. a 6. oddíl pak na lodičkách na řece Berounce. Hned po obědě vyrazili na oddílový program, příčemž se většina z nás vydala objevovat vyhlídky, vodopády, zámeček a další místa, která nám nižborské okolí nabízí. Večer nám pak přinesl divadlo a noční stezku, kterou si pro ostatní připravil nejstarší, 10., oddíl. 

Foto z dnešního dne najdete zde

 

23.7.2022

Poprvé jsme se dnes dostali do lesa, kde jsme pomocí připínáčků v bojové hře propichovali pet lahve a sbírali kapající vodu do kelímků. Následně jsme obsazovali hrady a poté si dopřáli klidné poledne s gulášem v žaludku. Přestože nás během odpoledne měly spláchnout přívalové deště, stihli jsme si společně zakouzlit, zaběhat si pexeso a odehrát i dvě bonusové hry – souboj dětí a souboj dospěláků. Poté už nás čekala jen slibovaná průtrž, kterou jsme přečkali ve spacácích u filmového promítání.

 Foto z dnešního dne najdete zde

 

22.7.2022

Dopoledne jsme odstartovali kroužky a protože dnes bylo opravdu horko, hned po obědě se většina z nás vydala osvěžit k řece Berounce. Pro zájemce pak byla připravená i vodní skluzavka v areálu, která měla úspěch jak u dětí, tak u dospěláků. Večer nás pak tradičně čekalo divadlo, po kterém šli nejmenší na kutě a ti největší z nás si pak ještě užili táborák a opékání buřtů. 

Foto z dnešního dne najdete zde

 

21.7.2022

Po snídani jsme se rozhodli využít pomoci magických tvorů, abychom zvýšili svou šanci na porážku nepřítele. Přes poledne jsme se klidili sluníčku a zároveň očekávali příchod bouře, která se nám připomínala silným větrem. Z bouřky nakonec nic nebylo, pouze spadlo pár kapek, a tak jsme mohli odehrát i další hru, a to šifrovanou zprávu. Večer pak završily soutěže mezi dětmi a jejich oddílovými vedoucími, které si připravil Jirka, a také dětmi velmi oblíbené divadlo.

Foto z dnešního dne najdete zde

 

20.7.2022

Dnešní dopoledne jsme zahájili kroužky. Někteří z nás si zahráli deskové hry, jiní se věnovali tvoření na výtvarce, střelbě, lukostřelbě či sportování, ať už to byl fotbal, vybíjená či ringo. Druhý a osmý oddíl se pak vydal v ranních hodinách na lodičky sjíždět řeku Berounku. Polední a odpolední parno jsme pak strávili u vody, kde jsme odpočívali, povídali si s přáteli, hráli karty nebo osvěžovali studenou vodou. Den jsme zakončili sázkovou kanceláří, výzvou dospěláků a jako každý večer i divadlem.

Foto z dnešního dne najdete zde

 

19.7.2022

Ihned po snídani nás čekaly první soutěže do celotáborové hry. Hledali jsme Vikingy a žádali je o podpisy, přičemž abychom si podpis zasloužili museli jsme splnit drobné úkoly. Poté někteří z nás přelézali „lávovou řeku“ v rámci soubojů dětí. Přestože se do nás v odpoledních hodinách opřelo slunce, zvládli jsme zabojovat další hře jménem Drakkary. Večer jsme se pak vlnili do rytmu hudby na diskotéce.

Foto z dnešního dne najdete zde

 

18.7.2022

Dopoledne se neslo v duchu dobré nálady a sluníčka. Někteří z nás zůstali na hry v areálu, zatímco jiní navštívili hřiště na břehu Berounky či slavné Stradonické vodopády. Odpoledne na nás čekal jeden ze zlatých hřebů tábora – rozdělení do barev. Pak už jsme jako praví vikingové plnili první zadané úkoly. Večer jsme shlédli příběhové divadlo, po kterém jsme se odebrali do hajan.

Foto z dnešního dne najdete zde

 

17.7.2022

Po vašich včerejších odjezdech se oddíly vydaly navzájem poznávat do nejbližšího okolí Berounky. Aby dostály tematu Vikingů, rozhodly se pro sporty a herní aktivity. Po večeři jsme formou stínového divadla shlédli začátek celotáborové hry a myšlenky krále Erika. Před spaním se nám ještě všechny vikingské postavy představily a poté jsme se již vydali do peřin.

Foto z dnešního dne najdete zde

 

2022 - 2. turnus - dokumenty

Příjezd dětí na LT Berounka dne 17.7.2022 od 9:30 do 12:00 hodin.
O pozdějším příjezdu nás prosím, včas informujte. Děkujeme