2. turnus - Informace pro rodiče

Příjezd dětí na LT berounka je 17.7.2023 od 10:00 do 12:00 hodin. V případě, že dovezete vaše dítě

v jiný den či hodinu, informujte nás, prosím, na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či na 777638650.

V případě potřeby se pak můžete obrátit na hlavního vedoucího 2. turnusu na tel. čísle: 603720845.

 

Odjezd dětí z LT Berounka je dne 31.7.2023.

Děti si můžete vyzvednout od 9.00 do 10.30 hodin.

Děkujeme

 

pondělí 17.7.2023

Po vašich odjezdech děti absolvovaly nejprve zdravotní filtr, následoval oběd, po němž se oddíly vydaly poznávat do nejbližšího okolí areálu a řeky Berounky. V podvečer na nás čekal první letošní nástup, na kterém jsme si představili naše dospěláky, zopakovali táborový řád a seznámili se s letošní celotáborovou hrou. Pak už jsme jen shlédli úvodní scénku
a odebrali se do peřin.

 

úterý 18.7.2023

Den jsme zahájili průchodem kouzelnou narnijskou skříní a rozdělením do barev, ve kterých budeme ode dneška soutěžit. Následoval quest plný úkolů, oběd a oddílový program, povětšinou spojený s odpočinkem u vody či menším výletem po okolí. Po večeři jsme si představili oddíly a před večerkou ještě stihli další příběhovou scénku. 

 

středa 19.7.2023

Na náš první herní den jsme se nejprve posilnili u švédských stolů. Po snídani na nás čekala hra "Kouzla", kde jsme ozkoušeli především naši paměť a spolupráci. Jelikož počasí přálo, odpoledne jsme navázali hrou s názvem "Pokémoni" a také "Lidským tělem", po němž následoval souboj dospěláků se sladkým koncem pro černou barvu. Před večerkou jsme ještě stihli diskotéku, takže usínáme vyčerpaní, ale připravení na další den. 

 

čtvrtek 20.7.2023

Oddíly 2 a 9 odstartovaly den brzkým vstáváním, aby stihly první lodičky na Berounce. Ostatní se dopoledne zúčastnili různých kroužků, od oblíbené vybíjené nebo deskových her, až po více zaměřené, například lukostřelbě, přehazované nebo ping-pongu. Odpoledne se většina z nás v rámci oddílového programu vydala na výlet do blízkého okolí, doplněný o všemožné hry a šifrovačky. Večer jsme uzavřeli volejbalovým soubojem dětí a dospělých a již typickou divadelní scénkou.

 

pátek 21.7.2023

Dopoledne jsme se před horkem poprvé schovali v lese, kde jsme odehráli dvě nové hry, "Obchodníky" a "Kvarteto". Před oběděm jsme ještě stihli rozdělit pár bodů v klání dospělých. V odpoledním čase jsme změřili síly s vedoucími ve hře "Boyard" a následně odehráli souboj dětí, po němž následovalo focení v barvách. Večerní program uzavřela vybíjená a "Musicstop", ve kterém jsme se snažili poznat písničky z filmů, seriálů a pohádek.

 

sobota 22.7.2023

V rámci dopoledních kroužků jsme nově otevřeli výtvarku a basketbal a tradičně se tak věnovali sportu i odpočinku. Během odpoledne se většina oddílů vydala na pěší výlet, ať už na rozhlednu Čerchov nebo místní, stradonické, vodopády. Den nám zakončilo proslulé nižborské casino a také příběhová scénka. 

 

neděle 23.7.2023

V první části dne jsme vyzkoušeli novou herní plochu při hře "Tanky", po které následovalo klání vedoucích. Po obědě jsme navázali hrami "Pantomima" a "Monstra", kde jsme zohyzdili naše dospěláky, kteří nás pak při hře lovili pomocí vodních pistolí. Ty jsme využili i při klání dětí, ve kterém děti s jejich pomocí posunovaly míčky do kuželů a sbíraly tak body. Večerem nás provedly volnější aktivity, při kterých nám na pár minut po dlouhé době sprchlo.

 

 pondělí 24.7.2023

Začátkem dne nás opět provedly kroužky, nově obohacené o kreslení křídami a pletení náramků. Po obědě jsme se nejprve vrhli na focení, abychom si z tábora odvezli vzpomínku. Následoval karneval s vyhodnocením nejlepších masek a tanečníků. K večeru jsme odehráli divadelní scénku, po které si nejstarší oddíly připravili pro mladší táborníky "Pohádkový les" aneb cestu pohádkovou Narnií.

 

úterý 25.7.2023

Celý den se nesl ve jménu výletů v Berouně. První skupina vyrazila do aquaparku, kde kromě vodních atrakcí a plaveckých bazénů stihla i rozchod na doplnění svých "zásob". Ostatní pak navštívili Koněpruské jeskyně, kde pod dozorem zkušeného průvodce zjistili řadu zajímavých informací. Po vyčerpávajícím dni jsme si tak proto, i díky nepřízni počasí, už jen pustili film a vydali se do peřin.

 

středa 26.7.2023

Už od rána nám střídavě pršelo, přesto se nám podařilo většinu programu uskutečnit. Dopolední kroužky nabídly střelbu či pletení bužírek a lodičkáři i přes nepřízeň počasí úspěšně zvládli delší plavbu po řece Berounce. Každý oddíl i tentokrát odpoledne pojal po svém, zažili jsme typické výlety po okolí, ale i kreativní hru "Among Us"  či tvoření nepečeného dortu. Na závěr dne jsme se sešli v tančírně a zúčastnili se každoročního "Nižborského talentu".

 

čtvrtek 27.7.2023

V první části dne jsme odehráli doposud nejdelší hru, "Za Narnii", kde měl každý z nás jinou roli a tudíž i jiný úkol ve hře. Po obědě nás zastihl déšť, nicméně i přesto jsme dál pokračovali v získávání celotáborových bodů, jen oděni do pláštěnek a nepromokavých bund. Hledali jsme "Ohrožené Druhy" z řad našich dospěláků a následně ve čtveřicích zjišťovali, kolik písniček známe ve hře "Písničkář". Oba herní celky doprovodilo klání vedoucích a dětí a den jsme uzavřeli rozkoukaným filmem a divadelní scénkou.

 

pátek 28.7.2023

Dopoledne jsme odstartovali klasicky kroužky. Po obědě byla připravena narnijská neboli nižborská olympiáda, ve které děti plnily spousty různých disciplín od házení na cíl, přes překážkovou dráhu po přesnášení pingpongového míčku na lžíci. Na lodičky se dnes vypravil desátý oddíl a i přes malou nepřízeň počasí úspěšně dorazil do cíle. Večer na nás čekala jako již tradičně divadelní scénka a pro nejstarší oddíly "noční hra" neboli "stezka odvahy". 

 

sobota 29.7.2023

Dnes na nás čekal poslední herní den a tudíž i poslední možnost získat nějaké body do CTH. Po delší době jsme vyrazili na lesní hřiště, kde nás čekala bojová hra s názvem "Mise Nálepka", ve které se útočníci snaží proběhnout základny střežené obránci. V odpoledních hodinách se konečně ukázalo slunce, proto jsme se vrhli rovnou na tři, poslední, celotáborové hry: "Pexeso", "Hrady" a "Pašeráky". Program jsme doplnili kláním dětí i dospělých a naposledy jsme také házeli kostkou na mapě. Některé barvy pak měli možnost navštívit i Tajemnou komnatu a utržit tak pro svou barvu a kategoii nějaké odměny, a to jak v podobě bodů, tak táborových peněz neboli nižboráků.

 

neděle 30.7.2023

Dnešek byl pro nás posledním táborovým dnem. Dopoledne jsme si užili na pouti, kde jsme mohli buďto soutěžit a získat tak ještě nějaké nižboráky či navštívit zážitkové stanoviště, kde pro nás za peníze naopak byly připravené pestré aktivity, například "houpání v síti" nebo "věštírna". Oblíbenou variantou se rychle stala také možnost založit si vlastní stánek, a takpouť rychle ovládl například i salónek krásy založený dětmi. Po obědě jsme balili, uklízeli a rozkládali táborové klenoty, abychom po poledním klidu zvládli finále osobního poháru o krále nebo královnu nižborské CTH a vyhlášení nejúspěšnější barvy. Po dalším kole balení jsme zahájili aukci, kde se dražily zážitky s vedoucími nebo předměty z divadelních scének. Následovalo kolo odměn, nanukové dorty i závěrečné poděkování všem dospělákům. Večer se nesl v duchu poslední diskotéky.